Amy Lee Fan TR
Selam Misafir =)
Sitemizden yararlanmak ve yeni arkadaşlar edinmek istiyorsan Üye oL !
Amy Lee Fan TR ツ Fanı fanı değilsende sana yerimiz var =)
Amy Lee Fan TR Yönetimi
Avrupa ve Amerika'da Liste Başı Olan Evanescence Buharlaşmak İstemiyor 23ljj40
Amy Lee Fan TR
Selam Misafir =)
Sitemizden yararlanmak ve yeni arkadaşlar edinmek istiyorsan Üye oL !
Amy Lee Fan TR ツ Fanı fanı değilsende sana yerimiz var =)
Amy Lee Fan TR Yönetimi
Avrupa ve Amerika'da Liste Başı Olan Evanescence Buharlaşmak İstemiyor 23ljj40
Amy Lee Fan TR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hoşgeldiniz, Misafir.
Son Ziyaretiniz: Perş. Ocak 01, 1970
Toplam Mesajınız: 0
Son Üyemiz : https://amyleefan.all-up.com/u170

AnasayfaAnasayfa  Amy Lee PortalAmy Lee Portal  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Avrupa ve Amerika'da Liste Başı Olan Evanescence Buharlaşmak İstemiyor

5 posters
YazarMesaj
AcapellA_
Amy Lee Fan Admini
Amy Lee Fan Admini
AcapellA_

Siteyi Beğendin Mi..? : tabiikide beğendim
İsim : buket
°•.♥RuH Hali°•.♥ : Avrupa ve Amerika'da Liste Başı Olan Evanescence Buharlaşmak İstemiyor Karams10
. : <marquee> AcapellA </marquee>
Müzik : Avrupa ve Amerika'da Liste Başı Olan Evanescence Buharlaşmak İstemiyor Metalua5
Rep : 0

Özel Bölüm
Özel Bölüm:
Avrupa ve Amerika'da Liste Başı Olan Evanescence Buharlaşmak İstemiyor Empty
MesajKonu: Avrupa ve Amerika'da Liste Başı Olan Evanescence Buharlaşmak İstemiyor   Avrupa ve Amerika'da Liste Başı Olan Evanescence Buharlaşmak İstemiyor Icon_minitimeSalı Mayıs 13, 2008 9:53 am

Duru sesli vokalistleri Amy Lee ile önemli başarılar yakalayan Evanescence grubu isimlerinin tam tersine müzikte kalıcı olmayı amaçlıyor

Evanescence, Stan Lee'nin 60lı yıllarda yarattığı çizgi kahraman Daradevil"ın ben affleck ve jennifer garner'in başrölünü paylaştığı sinema versiyonun sountrack albümünde kullanılan ilk single'ları "bring me to life" ile dikkat çekti.12 stones'dan Poul mccoy'un konuk vokallerde yer aldığı bu şarkı ile başta Amerika olmak üzere yavaş yavaş tüm Avrupada önemli liste başarıları ve satış elde eden grubun en büyük silahı; hiç kuşkusuz, dupduru bir sese sahip kadın vokalleri "Amy Lee". Grubun vokalisti "Amy" ve diğer kurucu üyesi "Ben" ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik:

**Amy ve Ben sanırım çok küçük yaşlarda tanıştınız ve arkadaşlığınız sizi "Evanescene"e kadar götürdü. Hikayenizi anlatır mısınız?

Ben:Amy ile 13-14 yaşlarındayken bir yaz kampında tanıştık.Kısa bir sürede ortak ilgimiz olan müziği keşfettik ve bir hafta gibi kısa bir sürede şarkı yazmaya ve birlikte çalışmaya başladık.O dönemlerden bu yana bu grubu oluşturmak için çok emek sarfettik.

Amy: Etrafımızda olan, birlikte çalıştığımız diğer insanları da çok uzun zamandır tanıyoruz.Sürekli konser veren ve zamanının büyük bir bölümünü yolda geçirenler için, işini bilen ve iyi huylu insanlarla çalışmak oldukça önemli.

**Grubun adını "Evanescene" olarak koymak kimin fikriydi?

Amy:Henüz kolejdeyken Ben bir gün elinde bir sözlük ile yanıma geldi ve :"işte grubumuzun adı bu olmalı" diyerek "Evanescene"i önerdi.Kelimenin sözlük anlamı buharlaşarak yok olmak demek.Farklı ve gizemli bir isim bulmayı düşünüyorduk.İsmimiz gibi buharlaşarak yok olmayı değil,kalıcı olmayı planlıyoruz. Ayrıca kelimenin söylenişinin de kulağa çok hoş geldiğini düşünüyoruz.[/b]

**Madonna ve Marilyn Manson gibi dev isimleri geride bırakarak Eurochart'ta bir numara olmayı başardınız. İlham kaynaklarınız kimler?

Ben:Benim babam da bir müzisyen.6 yaşından itibaren onun grubuyla yolculuk etmeye başladım.12 yaşında keyboard ile tanıştım.İlk olarak babamı örnek aldım diyebiliriz.Profesyonel olarak da 'Trent Reznor' u kahramanım olarak söyleyebilirim.

Amy:Ben 9 yıl klasik piyano eğitimi gördüm.sesimle ilgili herhangi bir özel eğitimim yok ama gün geçtikçe kendimi geliştirmeye gayret ediyorum.90'lı yıllara damgasını vuran grunge akımından oldukça etkilendiğimi söyleyebilirim."Nine Inch Nails", "Nirvana" ve "Soundgarden" en favori gruplarımdan..klasik müzikte vazgeçemediğim tek isim ise Mozart.

**Bring me to life'ın sözleri de oldukça etkileyici.Parçanın hikayesini anlatır mısın Amy?

Amy: Tıpkı diğer şarkılarımızda olduğu gibi Bring me to life'ın sözleri de yoruma açık.Her gün,güne başlarken, bir öncekinin aynısı bir rutinlik yaşamak,bir süreden sonra insana yaşadığını unutturuyor.Arada küçük kıvılcımların çakması, insanın yeniden yaşadığını hissetmesine neden oluyor.

**Bu şarkı Daradevil filminde de kullanıldı.Parçanın çalındığı sahneyi izlerken neler hissettiniz?

Ben:Parçayı özel olarak film için yazmamıştık ama, Daradevil ve Elektra'nın birlikte olduğu bir sahnede, tam da o duyguya çok uyan bir yerde kullanılması hepimizi memnun etti.

Hazırlayan:Uğur Baştürk
AmyFan_Kübra
Gold Üye
Gold Üye
AmyFan_Kübra

Siteyi Beğendin Mi..? : evet çok beğendim
İsim : kübra
. : @my Léé F@n Club Üyés!

MesajKonu: Geri: Avrupa ve Amerika'da Liste Başı Olan Evanescence Buharlaşmak İstemiyor   Avrupa ve Amerika'da Liste Başı Olan Evanescence Buharlaşmak İstemiyor Icon_minitimePaz Mayıs 18, 2008 9:15 am

saol cnm
AcapellA_
Amy Lee Fan Admini
Amy Lee Fan Admini
AcapellA_

Siteyi Beğendin Mi..? : tabiikide beğendim
İsim : buket
°•.♥RuH Hali°•.♥ : Avrupa ve Amerika'da Liste Başı Olan Evanescence Buharlaşmak İstemiyor Karams10
. : <marquee> AcapellA </marquee>
Müzik : Avrupa ve Amerika'da Liste Başı Olan Evanescence Buharlaşmak İstemiyor Metalua5

Özel Bölüm
Özel Bölüm:
MesajKonu: Geri: Avrupa ve Amerika'da Liste Başı Olan Evanescence Buharlaşmak İstemiyor   Avrupa ve Amerika'da Liste Başı Olan Evanescence Buharlaşmak İstemiyor Icon_minitimeÇarş. Mayıs 21, 2008 1:31 pm

ö.d cnm
april
Gold Üye
Gold Üye
april

Siteyi Beğendin Mi..? : evett
İsim : nisan
°•.♥RuH Hali°•.♥ : Avrupa ve Amerika'da Liste Başı Olan Evanescence Buharlaşmak İstemiyor Asik10
. : <marquee>...@my Léé F@n Club Üyés!.../</marquee>
Müzik : Avrupa ve Amerika'da Liste Başı Olan Evanescence Buharlaşmak İstemiyor Rockiw0

Özel Bölüm
Özel Bölüm:

MesajKonu: Geri: Avrupa ve Amerika'da Liste Başı Olan Evanescence Buharlaşmak İstemiyor   Avrupa ve Amerika'da Liste Başı Olan Evanescence Buharlaşmak İstemiyor Icon_minitimeCuma Ocak 09, 2009 10:38 pm

sağol cnm
http://hepsigrubumuz.yetkinforum.net
CorpseBride..*
Amy Lee Fan Moderatörü
Amy Lee Fan Moderatörü
CorpseBride..*

Siteyi Beğendin Mi..? : Logo süpeeerrr..xD
İsim : Gözde
°•.♥RuH Hali°•.♥ : Avrupa ve Amerika'da Liste Başı Olan Evanescence Buharlaşmak İstemiyor Inanma11
. : --Amy Ve AvriL Hastası--
Müzik : Avrupa ve Amerika'da Liste Başı Olan Evanescence Buharlaşmak İstemiyor Rockiw0

MesajKonu: Geri: Avrupa ve Amerika'da Liste Başı Olan Evanescence Buharlaşmak İstemiyor   Avrupa ve Amerika'da Liste Başı Olan Evanescence Buharlaşmak İstemiyor Icon_minitimePerş. Ocak 29, 2009 2:03 am

BuKy süpr çaLşıo yaa saoL cnm Razz
http://larryfly.top-me.com
Artemisia
Amy Lee Fan Moderatörü
Amy Lee Fan Moderatörü
Artemisia

Siteyi Beğendin Mi..? : Evet begendiim
İsim : Pelin
°•.♥RuH Hali°•.♥ : Avrupa ve Amerika'da Liste Başı Olan Evanescence Buharlaşmak İstemiyor Yurekl10
. : Amy sever ÜyE!

Özel Bölüm
Özel Bölüm:
MesajKonu: Geri: Avrupa ve Amerika'da Liste Başı Olan Evanescence Buharlaşmak İstemiyor   Avrupa ve Amerika'da Liste Başı Olan Evanescence Buharlaşmak İstemiyor Icon_minitimePtsi Şub. 02, 2009 11:37 pm

saol
http://www.pelin14.blogcu.com

Avrupa ve Amerika'da Liste Başı Olan Evanescence Buharlaşmak İstemiyor
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-